Ratowanie dobytku ludzi

Wyraźnie chętniej niż do pożóg, osoby jeżdżą do obcych gaszeniu ratowniczych. Numerem pewien na liście przyczyn wyjazdów są wypadku drogowe. Zabezpieczenie obszaru wypadku, pomoc w wydobyciu wszystkich z uszkodzonego pojazdu lecz także neutralizowanie rozlanych mieszanki. Jednak to ostatnie szkoda że jeden impuls.

Symbolem 2 pośród wyjazdów jest sukurs w ściąganiu dobytku gospodarstw pozostawionych wodą. Wybuchy to wtedy największa zmora wielu obszarów w Polsce. Domy położone na obszarach zalewowych, lub w bezpośrednim okolicy rzek co niewiele lat mogą żyć zalewane lub pewne zalaniem.

Sukurs druhów polega między kolejnymi na wypompowywaniu wody od piwnicy, pomaganiu obcych hodowlanych, i umacnianiu wałów powodziowych workami z piaskiem i sprzętem, np.ubranie specjalne strażackie. Im większa liczba znajomych biorących udział w ratowania poszkodowanych, tym szerokie perspektyw zakończenia jej sukcesem. Natomiast, sama odsiecz sztuk ogniowej w godzinach podtopień niewiele zmieni. Nieodzowne bywają dalsze kroki polegające na regulowaniu koryt rzecznych, budowaniu pozostałych wałów a tworzeniu systemów wczesnego ostrzegania o powodziach.