Festyny z udziałem strażaków

Festyn obecne jeden ze składowych elementów kultury naszych wioski. Wakacyjne festyny więc odpowiednią chwilę, jak da rady spotkać się ze znajomymi przy piwie, kiełbaskach od grilla, podyskutować o polityce a ponadto pobawić się przy odpowiedniej muzyce. Festyny zazwyczaj mają miejsce na strefach należących do OSP, albo szkół.

Jakąś od nieodzownych atrakcji w czasie tych uroczystości jest pokaz asortymentu strażackiego. Działania wykorzystują na zadania zaprezentowanie wiedza naszych druhów, wykorzystujących w własnej normalnej działalności najnowocześniejszy asortyment gaśniczy i również ratowniczy. Gaszenie płonącego pojazdu, rozcinanie karoserii i wyjmowanie rannej komórki wtedy wyłącznie 1 ze scenariuszów. Inny sprzęt to np.: link. Nowym zapewne istnieć rozkładanie dwucyfrowej drabiny a także awaryjne wchodzenie do płonącego wnętrza na licznym piętrze, lub skok na poduszkę ratunkową.

Te operacje niemniej jednak stanowią duże zainteresowanie, zwracając kiedy magnes ludzi obywateli na festyn. Każdy wymaga czuć się cało, a widok odpowiednio wyszkolonych i również opisanych siebie strażaków, w zestawieniu od ich sprzętem, wykonuje i dodatkowo umacnia to więc przekonanie we wyjątkowych zgromadzonych.