Problem wypalania traw

Przychodzi taki odpowiednią chwilę w roku, gdy straż pożarna hoduje znacznie dalece aktywności. Czas jeśli każdego dnia w wiadomościach słyszy się o pożarach wywołanych brakiem rozsądku. Zaś, pomimo apelów jednostek ogniowej wciąż dochodzi do wypalania traw wśród będących w sąsiedztwie rolników. Płynie to zatem z zupełnego nieobecności uwagi a niemyślenia o konsekwencjach.

Trawy palą się stosunkowo nietrudno a ponadto raz rozpoczęty płomień niezmiernie wytrzymać, iskry przenoszą się długo, nieszczęśliwie wyłącznie na trawy ale dodatkowo na okoliczne budynki oraz lasy.
Przykładem asortymentu strażackiego wykorzystywanego przez typa powinien stanowić: umundurowanie strażackie.
To więc jest pewnie największym zagrożeniem wypalania traw. Wystarczy niewiele iskier i również zaczynają płonąć domy mieszkalne czy las zmuszając druhów do wymagającej wyjazdu. Jednym od elementów tej wydarzeniu bywają tłumice używane poprzez straż pożarną.

Tłumica to zatem dobry asortyment obecny wyraźnie w takich okolicznościach Jej zasadniczym celem bywa tłumienie iskier w miejscach, na jakie spadły. Wygląda kiedy miotła. Jest płaska, z naciągniętym materiałem oraz z wiklinowym drążkiem. Macza się ją w wiadrze od wodą a także uderza w ochronne miejsca. Obecnie zabiera się i metalowe tłumice zrobione od cienkiej blachy.