14 lip

Charakterystyka pożaru w hangarze

hangar1Ogień w hangarze charakteryzuje się :
ogromnym zadymieniem,
niebezpieczeństwem załamania się budowie .
Hangary o konstrukcji metalowej są bardziej wrażliwe na obowiązek dużej temperatury aniżeli budynki z drewna. W razie zapalenia się budowli drewnianych niekorzyści spowodowane pożarami wprawdzie są znaczne , lecz na ogół ograniczone zawsze do tej elementów pomieszczeń, która bezpośrednio była pod działaniem płomienia.

Jeżeli natomiast pożar wybuchnie w pomieszczeniu, jakiego elementy konstrukcyjne są wykonane z nieosłoniętego metalu to niszczące obowiązek temperatury nie ogranicza się kuli płomienia, a bardzo czasem rozprzestrzenia się na znaczne odległości od tej strefy. W strefie pożaru szkielet nośny szybko traci swą mechaniczną trwałość. Na skutek działania ciepła [ o temperaturze ponad 500º C ] początkowo cienkie, a z kolei i grube belki stalowe wydłużają się a także tracą właściwości nośne, ulegając znacznym odkształceniom. Budowa szybko ” osiada ” a po 10-15 min. od wybuchu pożaru [ jeżeli był on dostatecznie duży] w zupełności się zawala.

Dobre a także oryginalne wiadomości jak również możliwość zakupu rzeczy można zdobyć tutaj: Kombinezony i skafandry ratownicze Zakład proponuje nowoczesny asortyment strażacki w przyzwoitej cenie.

komentarze

Comments are closed.