29 październik

Decyzje komendanta w działalności leśnej

Post FireAkcja strażacka w lesie, z ograniczoną myślą. Pierwsza decyzja dowódcy – dotyczyła obrony zagrożonego obiektu. Nie miał w danym momencie nie zaangażowanych sił i również środków. Wezwane dodatkowe mocy były w drodze, dojeżdżały do obszaru kampanii. Ale czy mógł tracić odpowiednią porę na czekanie? Musiał wydzielić siły oraz środki z działających w akcji straży, siły znaczne, bo ponad dwie kompanie. Żeby obronić tenże obiekt musiał osłabić natarcie na innych odcinkach gwałtownie rozprzestrzeniającego się pożaru i również udać się tam do obrony. Zrealizowanie decyzji wymagało nie zaledwie przegrupowania sił plus środków, lecz i zorganizowania wystarczającego zaopatrzenia wodnego.

Wezwane cysterny z wodą Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, ułożenie kilometrowych linii wyżowych, dowożenie, tłoczenie i również przepompowywanie wody za pomp o wielkiej produktywności, wezwanie do kampanii czołgów i również wojska, które by wykonały dobre przerwy w drzewostanach, oraz ofiarne, uporczywe funkcjonowania prądami gaśniczymi setek strażaków, działania pomocnicze żołnierzy i leśników umożliwiły zlokalizowanie płomieni plus obronienie owego ważnego obiektu w palącym się lesie. Przybywały wezwane mocy zastępu pożarnych, wojska i policji., Nie kierował ich już do działalności. Po naradzie sztabu podjął, bowiem drugą decyzję dotyczącą zorganizowania generalnego natarcia z rubieży, dosyć jak na las szerokiej, utwardzonej drogi, którą za radą czołgów poszerzono skoro takiego określenia trzeba tu użyć – o co najmniej 10 m. Na drodze ustawił jednostki straży a także polewaczki MPO w długą, dwukilometrową linię. To była trudna decyzja. Dowódca poświęcił ponad pół kilometra lasu na spalenie – po to, żeby przygotować natarcie a także uchronić kilka hektarów lasu. Zdążył przed nadejściem frontu płomieni. Przegrupowania straży w kampanii są często manewrem trudnym i wymagającym czasu. Wyliczenia sztabu okazały się w tym przypadku trafne. Struktury zdążyły zająć wyznaczone im stanowiska gaśnicze na drodze oraz sprawnie zlokalizować ogień wzdłuż drogi.

Interesujące a także różnorodne dane i drogę zakupu rzeczy można wziąć tutaj: link Firma świadczy nowoczesny asortyment strażacki w stosownej cenie.

komentarze

Comments are closed.