1 sie

Dowodzenie przy pożarze styl amerykański

63System prowadzenia przy pożarze (SKP) rozwinął się równolegle w 2 obszarach w Stanach Zjednoczonych. W połowie lat 70. Oddział Zastępu Phoenix opracował struktura zwany Dowodzeniem na Rejonie Objętym Pożarem (Pireground Command), jaki dotyczył organizacji oddziałów pożarnych dla potrzeb walki ze złożonym pożarem, lub dla opanowania innych nagłych regionalnych kraks, przykładowo eksplozji surowców wybuchowych czy wypadki na wielka skalę. Struktura ten szybko zyskał popularność w całej Ameryce. W międzyczasie, w stanie Kalifornia, przez sporo lat doświadczano poważnych podpaleń na terenach pokrytych zaroślami.

Prócz zorganizowania sił do walki z ogniem, należy także było rozwinąć dużą organizacją pomocnicza, która wsparłaby i również odciążyła ochotników, dostarczyła paliwa, zapewniała naprawy przyrządu, dodatkowy ekwipunek. Opracowano Struktura Kierowania przy Pożarze (Incident Command tem).
Oba wymienione systemy posiadały znaczna część łącznych składników. Były typowe w Stanach Zjednoczonych oraz każdy z nich miał własne miejsce i słabsze strony. Niedawno połączono je w 1, wspólny narodowy system, nazwany SKP.

Amerykańska Straż Pożarna funkcjonuje trochę w inny sposób, aniżeli służby strażackie w Dużej Brytanii plus w Europie. Najbardziej wyraźna różnica polega na tym, iż w Stanach nie obejmuje Narodowej Zastępu Pożarnej – każda społeczność, czy region posiadają swój własny oddział jednostki. Istnieje ponad 30000 indywidualnych oddziałów dysponujących mniej dużo 1.1 miliona strażaków, z czego blisko 80 procent, to wolontariusze. Na zgłoszenie kompleksowego płomieni, część zawodowych działów amerykańskiej straży reaguje wysłaniem przynajmniej 2 pojazdów, danej drabiny i również dowodzącego oficera. Załogi pojazdów drabiny składają się zazwyczaj z 3, bądź czterech członków, dowodzonych przez oficera kompanii.
Oddziały ochotnicze w należny na alarm wysyłają z zasady 2 auta, czasem wspierane przez skład załogi zmienia się w zależności od tegoż, ile osób może być dostępnych. Wysłanie dowodzącego oficera do wszelkich złożonych płomieni, do wyjątkowych zdarzeń, wymagających funkcjonowania kilkunastu kompanii bywa bardzo ważne, w systemie SKP wręcz konieczne. Oficer kompanii nie może skutecznie dowodzić wieloma zastępami na raz, gdy w tym samym okresie musi kierować własną załogą samym środku wypełnionego dymem, płonącego budowli. Dowodzący oficer zapewnia stworzenie zewnętrznego punktu kierowania we wczesnej fazie prac. To podejście okazało bardzo skuteczne i również w wielkim stopniu wpłynęło na zwiększenie bezpieczeństwa na obszarze objętym pożarem.

Oryginalne jak również atrakcyjne wiedze oraz zdolność zakupu produktów można zyskać tutaj: http://www.ppoz.sklep.pl/175-syreny-alarmowe Firma proponuje wszelaki asortyment strażacki w przyzwoitej cenie.

komentarze

Comments are closed.