7 lip

Działania gaśnicze na statku przy nabrzeżu

31Rozwiązanie taktyczne akcji przeciwpożarowej na statku stojącym przy nabrzeżu ułatwia fakt, że działania mogą być wykonywane z dwu stron: od lądu przez grupy lądowe jednostki ogniowej, a od strony wody przez grupy pływające, tj. statki strażackie. Daje to zdolność łatwiejszego dostępu do statku a także miejsca płomieni przy wykorzystaniu różnych narzędzi technicznych, jakie są do dyspozycji w porcie. Zasadniczym dążeniem oraz priorytetem działalności powinno być ugaszenie płomieni drogą natarcia bezpośrednio do lokali objętych pożarem- ładowni czy nadbudówek plus stłumienia płomieni w miejscu jego rozwoju przez bezpośrednie działanie na ogniska pożaru.

Zastosowanie tłumienia za radą instalacji własnych statku nie potrafi być wskazane, bowiem znaczenie przedłuża pracę plus nie daje gwarancji stłumienia płomieni w ładowni. Natomiast w razie pożaru w siłowni i drugich wnętrzach zawierających silniki czy przyrządy elektryczne lub spalinowe obowiązek tłumiące za wsparciem instalacji własnych bywa celowe. Zawsze akcja pożarowa na statku w porcie prowadzona bywa równocześnie od strony nabrzeża przez lądowe sekcje zastępu pożarnej, które podejmują natarcie do źródła płomieni za pomocą stosowanych środków gaśniczych. Natomiast od strony wody akcję prowadzi statek albo kilka straży bojowych pływających. Potrafią one robić działania w natarciu poprzez przerzucenie swojej sekcji w abordażu na pokład statku. Aczkolwiek zazwyczaj otrzymują one zadania w obronie w postaci chłodzenia burt i rejonów zbiorników paliwa.

Popularne a także przyciągające wiadomości oraz drogę zakupu rzeczy można dostać tutaj: http://www.ppoz.sklep.pl/22-armatura-i-sprzet-wodno-pianowy Firma proponuje wszelaki asortyment strażacki w interesującej cenie.

komentarze

Comments are closed.