18 cze

Marzenia z dzieciństwa o straży

65Mali chłopcy zazwyczaj zamierzają być niezwykłymi i danymi bohaterami dzielnie konkurującymi z przeciwnościami i chroniącymi innych. Nie zazwyczaj przecież są to bohaterowie pochodzący z komiksów. Nie często mają super siły w budowie ciskania piorunów. Niektórzy chłopcy chcą zostać policjantami, żołnierzami, a ponadto strażakami.

 

Ostatni zawód jest wielokrotnie przejmującym się marzeniem niewyrosłych chłopców. Zazwyczaj tworzy się od zachwytu nad wozami strażackimi i oglądają smoki ssawne i akcesoria, które w dowolnym stopniu budzą szacunek. Następnie pojawia się pragnienie niesienia pomocy, ratowania dobytku ludzi, gaszenia pożóg. Istnieje toż marzenie, które w szczególności warto pielęgnować. Strażacy budzą respekt i szacunek ludzkości, dzięki własnej rzetelnej pracy.

 

Dzięki marzeniom o stanowieniu strażakiem mały mężczyzna chciałby nie tylko w przyszłości wybrać taki fach, a od najwcześniejszych lat może nauczać się troski o różnych ludzi oraz o okolicę. Żeby wspierać taką postawę i zachcianki należy brać udział z niepełnoletnimi w wystawach sprzętu straży pożarnej, a także powiązanych z działalnością straży.

komentarze

Comments are closed.