7 sie

Metody gaszenia podpaleń leśnych

fire forest3ZA POMOCĄ MATERIAŁU WYBUCHOWEGO :
Da się gasić pożary wierzchołkowe lasu niezbędnej, a w słabszych siedliskach drugiej klasy stulecia. Gaszenie pożarów tą metodą potrafi być skuteczne przy pożarach przyziemnych w drzewostanach każdych klas wieku, ale zbyt kosztowne. Do gaszenia używa się zestawów materiału wybuchowego uformowanego w trzymetrowe ładunki wydłużone z samoczynnymi zapalnikami termicznymi.

ZA Poradą PRZECIWOGNIA :
Jest to metoda zwalczania pożarów wierzchołkowych tylko w kniejach wysokopiennych [ od III klasy stulecia w górę – ponad 40 lat ]. W metodzie tej korzysta się zależność płomieni wierzchołkowego od przyziemnego i dodatkowo występowanie panującego wokół płomieni odśrodkowego ciągu dolnych mas powietrza. Przeciwogień polega na zapaleniu runa leśnego plus poszycia na drodze posuwania się pożaru równolegle do jego czoła a także bronionej rubieży w czasie wyczucia dośrodkowego ruchu mas powietrza .

WYPALANIE PASÓW RUNA I POSZYCIA LEŚNEGO :
Zawiera zastosowanie przede wszystkim do zwalczania pożóg wierzchołkowych. W drzewostanach I klasy stulecia wypalanie pasów poszycia leśnego nie powinno być używane. Wypalanie polega na zapaleniu na drodze posuwania się pożaru, równolegle do jego czoła a także bronionej rubieży – jednego lub paru pasów przyziemia, w czasie gdy nie występują również dośrodkowe prądy powietrza. Zapalenia wielu pasów dokonuje się dodatkowo lub kolejno.

Dobre oraz niebanalne informacje a także zdolność zakupu asortymentu można zyskać tutaj: hydrant wewnętrzny Przedsiębiorstwo proponuje wszelaki sprzęt ppoż w niezwykłej cenie.

komentarze

Comments are closed.