16 cze

Pokaz sprzętu na festynie

Sprzęt straży pożarnej zawsze wzbudza zaintrygowanie. Zarówno u jednostek przejmujących nim profesjonalnie jak i amatorsko oraz u laików, którzy z pasją obserwują przy pomocy czego funkcjonują strażacy. Nie wolno jednak ot tak przejść do jednostki strażaków i oglądać, dlatego strażacy wiele razy znajdują się na festynach lub miejskich świętach.

Czasami tworzone są odrębne festyny straży ogniowej, głównie w dniu 4 maja, który jest międzynarodowym dniem strażaka. Wówczas pojawia się okazja zaprezentowania sprzętu. Sprzętem strażackim nie są tylko pojazdy strażackie, to też hydranty wewnętrzne 25. Tworzą one największe zainteresowanie swoją potęgą i zaopatrzeniem, ale oprócz nich są również inne instrumenty pracy. Innego rodzaju drabiny pomocne w okresie prac, armatki strażackie do tłumienia ognia, specjalne odcinki na wodę, koszarówki i kaski, i również asortyment do udzielania niezbędnej pomocy.

Strażacy nie tylko głuszą ogień, ale ratują ofiary karamboli, dlatego też posiadają do dyspozycji szerokie zaplecze rzeczy koniecznych do ratowania istnień ludzkich.

komentarze

Comments are closed.