18 cze

Przyjaźń między grupą strażaków

51Praca strażaków stanowi mocno rozpoznawalna i ciężka. Poleganie na kolejnej osobie jest wyjątkowo ważne w sezonie pracy. Dlatego obopólne relacje często są o wiele większe niż wśród ludzi zarabiających w różnych zawodach. Często od obecności drugiego człowieka zależy życie innych członków jednostki.

Sprawia to, że więź między strażakami jest wyjątkowo mocna i wspaniała Są pewni, że mogą na sobie polegać i że w momencie zagrożenia każdy zareaguje zgodnie z zasadami. Rozwiązanie więc jest dostrzegalne zarówno w pracy, jak również poza nią. Połączona w strukturze przyjaźń często osadza się na teren prywatny.

Dzięki temu rola w straży potrafi, poza dużą odpowiedzialnością, stawać się również przyjemnością, dbając też o drabina strażacka. Oczywiście pojawiają się także sytuacje kryzysowe, wywołane stresem konflikty, jednak strażackie poświęcenie nie zezwala na ich rozognianie. Większość strażaków zdaje sobie sprawę, że waśń pośród nich zdoła mieć negatywny nacisk na realizowaną przez nich rolę. W wypadku takim niczym ich specjalność nie należy sobie na to zezwolić.

komentarze

Comments are closed.