4 paź

Stosowanie towaru ochrony tras oddechowych

65Stosowanie towaru ochrony tras oddechowych
a) w pomieszczeniach zadymionych:
Wchodząc w przestrzeń zadymioną obowiązuje ochotników wyposażenie w akcesoria ochrony szlaków oddechowych . Maseczki aparatów ochronnych należy zakładać i również zdejmować w strefie powietrza czystego. Stwierdzając występowanie w dymie mieszanki toksycznych oddziałujących przez skórę stosujemy ponadto specjalne ubranie ochronne. Właściwy moment czynności w tych warunkach nie powinien przekroczyć 30 min.

b)w sferze oddziaływania cieplnego:
Wykorzystywać należy odzież ochronną i asortyment zabezpieczenia dróg oddechowych. Nie zaleca się w przykładzie czynności w ubraniach ochronnych wykorzystywania aparatów pogodowych z odkrytymi puszkami zaworów redukcyjnych, względem metody zwiększenia trudności w oddychaniu .
c)zagrożenie ze strony zasobów kłopotliwych:
Stosować właściwe środki zabezpieczenia tj. sprzęt ochrony szlaków oddechowych odzież kwasoługoodporną. Asekuracja ratownika pracującego w sprzęcie zabezpieczenia tras oddechowych. Obowiązuje stałe zabezpieczenie komunikacji przy pomocy radiostacji lub także linki zahaczonej do pasa strażaka pracującego w strefie zadymionej a jakiej drugi koniec pozostaje przed strefą w rękach ochotnika asekurującego. Przygotowane powinny być roty rezerwowe stosownie zaopatrzone potrafiące natychmiast wkroczyć do kampanii w celowniku przekazania pomocy.

komentarze

Comments are closed.