4 listopad

Warianty dowodzenia akcją strażacką

60Kiedy wielki ogień, albo poważny wypadek innego rodzaju bywa widoczny przed przyjazdem na miejsce pierwszej kompanii, oficer kompanii najprawdopodobniej zastosuje opcje – „opcje kierowania”. Pozostając przy swoim sprzęcie będzie kierować akcją a także przybywającymi ekipami. Najstarszy stopniem członek jego załogi weźmie na siebie kierowanie nią i poprowadzi pozostałych jej członków do walki z ogniem. Członkowie załogi muszą mieć krótkofalówki.

Ze swego punktu dowodzenia mieszczącego się w kabinie pojazdu, oficer kompanii, w tej chwili głównodowodzący, przydziela przybywającym jednostkom krytyczne taktycznie pozycje, wzywa dodatkowe posiłki i również rozpoczyna studiować rozdział sił. Kiedy na miejscu pojawi się oficer dowodzący, to on przejmuje dowodzenie. Fakt, iż najwyższy rangą oficer pojawi się na terytorium nie oznacza od razu, ze przejął dowodzenie akcją, lub,iż bywa do tegoż przygotowany. Bardzo prawie ciągle się zdarza, że nie może być on biegły w bezpośredniej komunikacji i w krytycznych warunkach, w wydawaniu rozkazów, lub w typie komunikacji z użyciem radia, co chciałby niekorzystnie wpłynąć na podejmowanie wyboru.

Interesujące jak również niezwykłe wiedzę również opcję zakupu produktów można zdobyć tutaj: agregat prądotwórczy Przedsiębiorstwo proponuje nowoczesny asortyment pożarniczy w korzystnej cenie.

komentarze

Comments are closed.